Hrvatski Ratnik nikoga ne mrzi i ne psuje Boga ni svetinje
https://t.me/hrvatskiratnik info@hrvatskiratnik.hr

Najava sutrašnjeg Hoda za Liku, hodajte za Hrvatsku!

Objavljuje Hrvatski Ratnik

Sutra, u subotu 27.6., u Gospiću, s početkom u 10 sati održati će se ‘Hod za Liku’ u organizaciji građanske inicijative ‘Gospić je naš dom’. Inicijativa traži hitnu sanaciju cjelokupnog opasnog otpada, ukidanje građevinske dozvole i izradu obvezne studije utjecaja na okoliš tvornice litija, objavu sveobuhvatnih neovisnih analiza tla, podzemnih voda i PFAS-a za cijeli vodni sliv rijeka Lika i Gacka, te procesuiranje odgovornih…

Organizaciju cijelog hoda i više detalja možete pogledati na Facebook stranici inicijative ‘Gospić je naš dom’. Odazovite se ukoliko ste u mogućnosti. Problemi Ličana su problemi i svih nas. Tako jedino možemo očuvati i poboljšati našu Domovinu.


27. lipnja 2026. HODAJ ZA LIKU!

Dvije godine zakoni se krše pred našim očima. Dvije godine čekamo odgovore koje namjerno ne daju.

– Znamo što je zakopano ispod Silosa.
– Znamo odakle je došlo i tko je to omogućio.
– Znamo da država skriva analize tla.
Znamo da je elaborat za tvornicu litija ništavan.
– Znamo da je tvornica izgrađena nezakonito.
– Znamo da nitko nije odgovorio ni za što!!

DOSTA !!

GOSPIĆ NIJE DEPONIJ! LIKA NIJE NEVIDLJIVA PERIFERIJA u kojoj možeš raditi što hoćeš jer ionako tamo nitko ne gleda! Ove ulice su naše, na njima smo odrastali, naši su ih ljudi branili. Ova zemlja, ova voda, ovaj zrak, naši su! Nemaju pravo to uništavati! Nemaju pravo to skrivati! Nemaju pravo ignorirati ljude koji ovdje žive i umiru!

U subotu, 27. lipnja, krećemo od Silosa prema Smiljanskom polju. Pet kilometara, kroz naš grad!

HODAJ ZA LIKU! HODAJ ZA ŽIVOT!

Pet kilometara nije malo, znamo, ali svaki korak je dokaz da nismo odustali. Svaki korak je odgovor državi koja šuti. Tko može hodati  – hoda! Tko ne može, sudjeluje u koloni – autom, biciklom, motorom, bilo kojim prijevoznim sredstvom. Važno je samo da smo na okupu i da stvorimo masu!

Imat ćemo nekoliko stanica na ruti gdje ćemo stati, odahnuti i reći što imamo za reći. Dolaze nam prijatelji iz cijele Hrvatske. Planinari koji su gazili svaki vrh Velebita, sportaši, biciklisti. Svi koji vole Liku i odbijaju gledati kako se uništava u tišini. Ali najvažniji ste vi! Oni koji su ostali, oni koji su otišli, a srce im je ostalo ovdje. Oni koji su dosad pratili, dijelili, komentirali.

Brojke svih onih koji nas prate, lajkaju i komentiraju dovoljne su da se stvori kolona koja će preplaviti svih PET kilometara!

BITNO JE!

HODAJ ZA LIKU!

Pratite nas za sve daljnje informacije, povezujte se, dijelite, ohrabrite i one neodlučne da nam se pridruže, probudite spavalice, povedite prijatelje, pozovite rodbinu. Bitno je!

Dodatno što želimo posebno naglasiti, kao građanska inicijativa, jasno se ograđujemo od svake stranačke i političke instrumentalizacije ovog skupa s bilo koje strane. Hod za Liku nije i neće biti politička pozornica! Tko god pokuša iskoristiti ovaj dan u stranačke svrhe, neka ima na umu da su upravo ti isti građani, čiji glas danas traži prostor, ti kojima je taj prostor godinama uskraćivan i da to ne prolazi nezapaženo.

Ovo je dan građana!

Organizirali su ga građani, hodaju građani i njihov glas – jedini, tražimo da se čuje u subotu. Svi su dobrodošli, političari koji žele biti dio ovog dana, mogu – rame uz rame sa svima nama.

Medijima upućujemo poseban apel: dajte mikrofon građaninu koji godinu i pol dana ne može saznati je li voda koju pije sigurna. Dajte ga majci koja kupuje flaširana vodu u gradu koji je nekoć imao najčišću vodu u Europi. Dajte ga čovjeku koji živi uz zakopani otpad i ne zna što mu je u tlu. Jedan dan, samo jedan dan dajte prostor onima kojima je taj prostor predugo uskraćivan.

 

Urednički komentar by Ivana Perić

Pohvalno je što se sve više građanskih inicijativa okuplja u zaštitu prirodnih resursa i okoliša naše predivne Domovine. Žalosno je da to uopće moraju raditi dok nam političari, koji rade na devastaciji zemlje, pričaju bajke o održivosti i ekologiji.

Tako nam planiraju ekocidne INDUSTRIJE PILIĆA u Sisačko-moslavačkoj županiji, PODATKOVNE CENTRE u Topuskom, koji je lječilišni dragulj kontinentalne Hrvatske, NASIPAVANJE OBALE novim kamenim materijalom zbog estetskih razloga koji u Privlaci uništava stanište jedne od najrjeđih riba Mediterana.

Zaštićeni šumski krajolik u blizini mjesta Pupnata na Korčuli sustavno se devastira te je područje postalo golemo odlagalište građevinskog otpada i mineralnih sirovina, a nedavno su nas izvjestili kako je Jadransko more i iz godine u godinu SVE PRLJAVIJE i kako se srozava na ljestvicama najčišćih mora. Itd. Itd.

Takvih, i drugih, podataka sjetite se pri sljedećim izborima i djelujte kritički. I stanite u obranu svojih i ostalih krajeva Hrvatske.


“Jer ja znam namisli što sam ih ja s vama namislio, riječ je Gospodnja, namisli mira, a ne zla, da vam dadnem budućnost i nadu.” (Jer 29,11)

Zapratite nas na društvenim mrežama, pozovite i druge da nas zaprate:

UHR – Viber

Udruga Hrvatski Ratnik

Jedan komentar
Ostavite vaš komentar

Jedan komentar
  1. Zašto se ne pokrene tako jedna široka inicijativa protiv iseljavanja i izgradnje štetne brane hidrocentrale Kosinj 2.Treba angažirati naše najjače medijske osobe kao Marka Perkovića Thompsonu da napiše pjesmu o našem starom povijesnom Kosinju s tradicijom od prvih dana naseljavanja Horvata u našu današnju svetu Domovinu Hrvatsku. Značenje Kneževskog Kosinja u vrijeme Hrvatskih Kraljeva.