Objavljuje Hrvatski Ratnik
Nema sreće dok ih s tribina bodre naši političari… Kažnjen s 570 eura zbog hrvatske zastave… Nikola Kajkić podnio kaznenu prijavu DORH-u zbog slučaja iz Brezovice… Bivši SDP-ovac i profesor Pravnog fakulteta, Viktor Gotovac, dijeli savjete Luki Modriću… Cijela Hrvatska se smije licemjerstvu Tomislava Tomaševića… Lizanje peta može, a djeca u kolicima ne… Bila bi sutkinja a pljuje po braniteljima i brani petokraku…
Pored ovih gore pobrojanih kratkih vijesti donosimo i vijesti o nadrealnom cinizmu s LGBTIQ+- krpom te slikom i bistom diktatora u istoj prostoriji kao i pravomoćnu odluku Upravnog suda u Zagrebu da istospolni parovi u Hrvatskoj imaju pravo na posvajanje djece…
E, MOJ NARODE! EVO U KAKVOJ DRŽAVU ŽIVIMO!
I SAMO NEMOJTE VI ZA HRVATSKU NAVIJATI…

Molim samo Boga da ne idu navijati za reprezentaciju, ovi naši političari. Oni samo donesu ZLU KOB sa sobom na terene gdje naši igraju.
Ne mogu imati sreće naši reprezentativci, na koliko god misa i molitvi pohodili, ako im potporu daju lažni vjernici, bezbožnici, lupeži, prevaranti, konvertiti i fukare. A to u nas političari na žalost jesu.
Zamislite samo navijanje Plenkovića, Milanovića, Kekinke, Tomaševića i sličnih. Pa što ti likovi uistinu imaju dobroga u sebi dati Hrvatskoj državi ili bilo kojoj njenoj reprezentaciji? Ništa dobroga, ni na kojem polju, pa niti na navijačkom…
Statistika pokazuje, gdje god se oni pojave sve se raspadane, tako i igra naših Vatrenih… i svih ostalih. To je moj stav, a vi ostali kako vam se hoće. – piše Mario Maks Slaviček na Facebooku
KAŽNJEN S 570 EURA ZBOG HRVATSKE ZASTAVE

Prije dva dana sam pisao o sramotnoj kazni od 570 eura zbog HRVATSKE ZASTAVE na Trgu bana Jelačića. Odgovor grada Zagreba i gradonačelnika Tomaševića je bio: “Ne znamo ništa o tome. Ne znamo kakav je to prekršaj.”
MUP je šutio. Danas su se oglasili: I sada ispada da čovjek koji je dobio kaznu LAŽE? Da je sve ‘krivo prenio’? Da kazna nije zbog zastave???
E PA GOSPODO, DOSTA JE RELATIVIZIRANJA! Ako danas tvrdite da se nije dogodilo zbog zastave, hoće li sutra biti i da LAŽEMO za PSOVANJE DOMOVINSKOG RATA u šumi Brezovica?!
Hoće li tada odgovor biti: “Da kamere nisu dobro snimile”, “Nije se to tako dogodilo”, “Krivo ste razumjeli”?
Kazna od 570 eura je STIGLA, čovjek ju je dobio u roku 2 dana. Za HRVATSKU ZASTAVU na Trgu tijekom UTAKMICE HRVATSKA – ENGLESKA.
Pa kada ste već tako ažurirani i sve ‘znate’, odgovorite javnosti: ŠTO SU INSTITUCIJE PODUZELE vezano za PSOVANJE I VRIJEĐANJE DOMOVINSKOG RATA u Brezovici? Ili će i tamo snimke biti ‘loše’?
Narod nije glup. I nećemo šutjeti dok se pljuje po svetinjama! – piše Krešimir Čabraj na Facebooku.
U SAD naši Hrvati razvili ogromnu hrvatsku zastavu od 100 metara, policija zatvorila čak 4 ulice da bi kolona sa zastavom prošla, a u Zagrebu navijači razviju veliku (ali ipak puno manju od one u SAD) službenu hrvatsku zastavu i vlasnik zastave dobije kaznu od 570 eura, ekspresno u roku dva dana.
E, MOJ NARODE!
NIKOLA KAJKIĆ PODNIO KAZNENU PRIJAVU – SLUČAJ IZ BREZOVICE PRIJAVLJEN DORH-u
Dok nadležne institucije još uvijek nisu reagirale na događaj koji je izazvao brojne reakcije javnosti, Nikola Kajkić odlučio je poduzeti konkretan pravni korak te podnijeti kaznenu prijavu protiv ANTE PAVIČIĆA iz Kloštar Ivanića.
Povod prijavi je javno izgovorena izjava tijekom okupljanja u Brezovici: “*EBO VAS DOMOVINSKI RAT!” Riječi koje su mnogi doživjeli kao tešku uvredu prema vrijednostima Domovinskog rata i hrvatskim braniteljima izazvale su ogorčenje dijela javnosti.
Nikola Kajkić o podnesenoj prijavi izvijestio je javnost putem svog Facebook profila, poručivši kako se ovakve izjave ne smiju prešutjeti te da o njihovoj eventualnoj kaznenopravnoj odgovornosti trebaju odlučivati nadležne institucije.
Sada je potez na DORH-u, koji će utvrditi postoje li elementi za daljnje postupanje u ovom slučaju.
https://www.facebook.com/share/p/19CEj3AgQa/
IZVOR: ZA Hrvatsku / Facebook
BIVŠI SDP-OVAC DIJELI SAVJETE LUKI MODRIĆU

Bivši SDP-ovca i profesor Pravnog fakulteta u Zagrebu, VIKTOR GOTOVAC, ponovno je pokazao koliko mu je teško prihvatiti da netko poput Luke Modrića može imati vlastiti ukus i identitet.
Umjesto da jednostavno uživa u uspjesima najboljeg hrvatskog nogometaša svih vremena, Gotovac je u Briefingu Jutarnjeg lista našao razlog za kritiku – zaštitnu maskicu na Modrićevom mobitelu s motivom krunice i Gospe s Thompsonovog koncerta.
Gotovac se kao predsjednik zagrebačkog SDP-a ZALAGAO ZA VRAĆANJE IMENA TRGA MARŠALA TITA i više je puta javno kritizirao nepostojeći ‘fašizam’. Nakon sukoba i raskida koalicije SDP-a i Možemo u zagrebačkoj Skupštini, izbačen je iz SDP-a.
Iako Gotovac priznaje da mu je “Luka Modrić silno simpatičan i mislim da je izvanredna sportska figura”, odmah dodaje: “Ne želim komentirati nečiji vjerski identitet, ali se može prigovoriti estetskom nacionalnom kiču ili identifikaciji s Markom Perkovićem Thompsonom jer je jasno na što asocira slika Djevice Marije s Thompsonova koncerta na maski njegova mobitela.”
Umjesto toga SAVJETUJE MODRIĆU: “Volio bih da Luka Modrić u nekoj sljedećoj životnoj fazi, koja će doći nakon nogometa, upozna prekrasne slike koje prikazuju vjerske motive, da obiđe brojne crkve u Hrvatskoj, jer bi to imalo i element obrazovanja i estetike, a ne samo nacionalnog kiča.”
A onda dolazi i kulminacija: “Da sam ja Luka Modrić, nikada ne bih imao tu sliku jer je THOMPSON JEDAN PATULJAK ne samo u odnosu na Modrića nego i na velik broj ljudi. Mislim na veličinu njegova političkog i društvenog karaktera. Od velikog Luke Modrića mi je samo prizivanje Thompsona nešto nevjerojatno.”
IZVOR: Narod.hr
CIJELA HRVATSKA SE SMIJE LICEMJERSTVU TOMISLAVA TOMAŠEVIĆA

Jugomediji u Hrvatskoj su pokušali na sve načine promovirati svog možemovca kao veselog ‘navijača’, te prenijeli vijest kako je GRAD ZAGREB PRODUŽIO RADNO VRIJEME kafića i klubova zbog SP-a i tekmi naše repke???
Dragi drugovi možemovci i ‘soroš-srpski’ mediji, SVI GRADOVI I OPĆINE U ZEMLJI SU PRODUŽILI RADNO VRIJEME, bez medijske pompe i niste to primijetili? A bijedni pokušaji Tomaševića da se prikaže kao tobože navijač, i onaj koji daje podršku našoj repki, naišao je na stotine tisuća negativnih komentara.
Lik koji je pokušao učiniti sve što god je mogao da ONEMOGUĆI DOČEK RUKOMETAŠA, lik koji SLAVI ‘TRNJANSKE KRESOVE’ i partizanske zločince i lik koji DOPUŠTA ‘KONCERT PARTIZANSKIH PJESAMA U LISINKOM’, sve je samo ne nekakav srčani navijač i osoba u ‘domoljubnom zanosu’.
Taj jadni i jeftini medijski pokušaj dobivanja političkih bodova ovog puta ne da nije uspio već je izazavao val podsmijeha i odbojnosti prema ovom bijednom licemjerju.
Kutinanews / Facebook
LIZANJE PETA MOŽE, A DJECA U KOLICIMA NE!?

Grad je drugi put poništio natječaj za ljetovanje 60-ak djece u invalidskim kolicima, na koji se nitko nije javio. Oporba smatra da je ponuda preniska. – piše Jutarnji list.
Isti taj Tomašević daje 166 tisuća eura za nekakvu udrugu ‘Kontejner’ koja izvodi performans LIZANJA ĐONOVA I TRLJANJA GUZICA po pozornici, a za djecu u kolicima nema novca da im se osigura ljetovanje? Ova izopačena gradska vlast sve dublje tone u moralni, ljudski, kulturni i civilizacijski pakao. – ovo ne piše Jutarnji.
BILA BI SUTKINJA A PLJUJE PO BRANITELJIMA I BRANI PETOKRAKU

Na saborskom Odboru za Ustav u utorak je počelo saslušanje kandidata za tri upražnjena mjesta na Ustavnom sudu Republike Hrvatske. Ono što je trebalo biti ozbiljan pravni i institucionalni proces pretvorilo se u POLITIČKI SKANDAL koji otkriva sve o mentalitetu dijela hrvatskog pravničkog establišmenta.
Kandidatkinja ANA HORVAT VUKOVIĆ bez da trepne IZJEDNAČILA JE HRVATSKI POZDRAV ‘Za dom spremni’ s nacističkim ‘Sieg Heil’ – ali kada je došlo PITANJE O PETOKRAKI pod kojom je rušen Vukovar, ubijani branitelji i uništavana Hrvatska, odjednom je PRONAŠLA ‘RAZLIČITE KONOTACIJE’ I ‘SIMBOLIKU radničkog pokreta’.
Dvostruka mjerila kakvih se ne bi posramio ni najspretniji ideološki akrobat. I ta ista žena danas PREDAJE NA FAKULTETU i oblikuje stavove hrvatske mladeži.
Dakle: za ZDS nema nijanse, nema konteksta, nema razlike – ali za petokraku ima. Netko tko želi sjesti na Ustavni sud, i tumačiti Ustav u ime svih Hrvata, smatra da nacistički pozdrav i komunistički simbol pod kojim su ubijani Hrvati zaslužuju različitu razinu tolerancije.
Otac dragovoljac – a kćer brani petokraku??? POZNATO?
IZVOR: Informer.hr
NADREALNI CINIZAM – LGBTIQ+- KRPA I BISTA DIKTATORA SKUPA

Udruga Zagreb Pride prošlog je mjeseca održala okrugli stol. Raspravljali su o ‘održivim, dostupnim i sigurnim prostorima’, uz ‘NAPREDNE’ JEZIČNE VRATOLOMIJE.
Ali najzanimljivije od svega je ono što se vidi na službenoj fotografiji s tog skupa. Dok na stolu ponosno razvijaju krpetinu krnje duge i glume borce za ljudska prava 21. stoljeća, u pozadini prostorije PONOSNO STOJI BISTA I VISI PORTRET JOSIPA BROZA TITA.
“Kakav veličanstven, nadrealan cinizam. Ekipa koja se kune u slobodu, različitost i prava manjina, svoje okrugle stolove drži pod skutima komunističkog DIKTATORA u čijem su sustavu ljudska prava vrijedila manje od partijske knjižice, a homoseksualnost bila kazneno djelo.”
“To je ta njihova vizija progresa – napredne dugine boje sprijeda, a u pozadini mračni totalitarni sentimenti i slavljenje sustava koji je gutao ljude. Valjda im u tim novim rječnicima, u kojima ljude pretvaraju u ‘inostvore’, pojam diktatora označava vrhunac demokracije.“
IZVOR: Kutinanews / Facebook
ISTOSPOLNI PAROVI U HRVATSKOJ IMAJU PRAVO NA POSVAJANJE DJECE

Upravni sud u Zagrebu pravomoćnom presudom potvrdio je da se postupci posvojenja u istospolnim obiteljima ne smiju zaustavljati, već se moraju provesti do kraja u skladu s najboljim interesom djeteta, izvijestili su iz udruge Dugine obitelji.
Presuda kojom se poništavaju odluke Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike i Hrvatskog zavoda za socijalni rad, ističu u udruzi Dugine obitelji, donesena je 11. veljače, a postala je pravomoćna 6. ožujka.
Riječ je o slučaju u kojem je žena željela posvojiti dijete svoje životne partnerice, u situaciji koja je pravno usporediva s brojnim primjerima u heteroseksualnim obiteljima, primjerice kada jedan partner posvaja dijete drugog partnera nakon razvoda ili smrti biološkog roditelja.
Sud je utvrdio da ne postoji pravna osnova za isključivanje životnih partnera iz postupka posvojenja i zaustavljanja procedure, osobito kada je osoba već prošla stručnu procjenu i upisana u registar potencijalnih posvojitelja, ističu u udruzi.
“Ova odluka dolazi nakon višegodišnjeg pravnog procesa koji je pokazao kako institucije, unatoč ranijim sudskim odlukama, nastavljaju ograničavati prava istospolnih parova u praksi”, navodi se u priopćenju.
Dodaje se i kako su još 2021. sudovi potvrdili da istospolni parovi imaju pravo pristupiti procjeni za posvojitelje, a 2022. Visoki upravni sud tu je odluku učinio pravomoćnom.
IZVOR: 24sata.hr
Između ostalog, Sud Eu-a je odlučio da istospolni brak sklopljen u jednoj članici mora biti priznat u cijeloj Uniji.
E, MOJ NARODE! ŠTO STE BIRALI TO STE DOBILI! SAMO DA NE DOĐU KOMUNJARE NA VLAST??? A NA VLASTI SVE KOMUNJARE!!!
“Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne budete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko.” (Matej 18,3)
Zapratite nas na društvenim mrežama, pozovite i druge da nas zaprate:
Udruga Hrvatski Ratnik
Tuga i jad ! Kao da su nam oduzeli našu Domovinu, kao da smo zaspali na straži , kao da Bog dopušta sve to da bi prosijao i razdjelio dobe od zlih , kao da dopušta nalet toga zla da se kroz nalete toga zla profiliraju oni koji neće pkleknutio pred zlima i upravo vjerujem da je to Božji plan PROSIJAVANJE : – MATEJ 25:31»A kad Sin Čovječji dođe u slavi svojoj i svi sveti anđeli s njime, tada će sjesti na prijestolje slave svoje.32I sabrat će se pred njim svi narodi, i odvojit će ih jedne od drugih kao što pastir odvaja ovce od jaraca.33I postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva.
34Tada će kralj reći onima sebi zdesna: ‘Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Baštinite kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta!’