Objavljuje Hrvatski Ratnik
Pozivamo sve Hrvate i Hrvatice, osobito građane grada Zagreba, da ovoga 8. svibnja, kao dan sjećanja na onaj krvavi svibanj 45., svi oni koji to mogu, i svi oni koji to žele, cijeli dan u gradu Zagrebu nose crninu. I dok šetaju i dok rade na svom radnom mjestu, kao simbol tuge i žalosti za sve nevine žrtve tog krvavog svibnja 45. godine. Predlažemo da cijeli dan provedemo u tišini, bez pitanja, bez odgovora, samo u sućuti…